خانه » عمومی » افزایش مستمری بیمه شدگان بیش از نرخ تورم / بدهی 100 هزار میلیارد تومانی دولت به سازمان تأمین اجتماعی

افزایش مستمری بیمه شدگان بیش از نرخ تورم / بدهی 100 هزار میلیارد تومانی دولت به سازمان تأمین اجتماعی

Posted by: admin آوریل 26, 2016 دیدگاه‌ها برای افزایش مستمری بیمه شدگان بیش از نرخ تورم / بدهی 100 هزار میلیارد تومانی دولت به سازمان تأمین اجتماعی بسته هستند

نوربخش در همایش کارگر، امید به آینده و تأمین اجتماعی؛

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی با نوید به بازنشستگان این سازمان گفت: در سال 95 نرخ رشد مستمری بیمه شدگان بیش از نرخ تورم خواهد بود.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در همایش کارگر، امید به آینده و تأمین اجتماعی، اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی در طول 3 سال گذشته، گام بزرگی در جهت رفع برخی از مشکلات بیمه شدگان برداشته است که در سال جاری، نرخ رشد مستمری بیش از نرخ تورم خواهد بود.

وی با اشاره به طرح کرامت رضوی افزود: نخستین کاروان سفرهای زیارتی از روز جمعه آغاز خواهد شد که در این بخش 25 هزارمستمری بگیر به مشهد مقدس اعزام می شوند.

نوربخش با بیان اینکه منابع سازمان حق الناس بوده و متعلق به بیمه شدگان سازمان است، گفت: سازمان تأمین اجتماعی در قانون برنامه ششم توسعه هزینه بیمه عمر مستمری بگیران را تقبل کرده است که امیدواریم بتوانیم به عنوان خدمتگزاران این سازمان، خدمات بهتری را ارائه دهیم.

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد: در حال حاضر بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی 100 هزار میلیارد تومان است که این سازمان با درک عمیق از شرایط دولت، باز هم توانست با استفاده از حق بیمه و سرمایه های موجود سازمان وظایف خود را در جهت مصارف به درستی انجام دهد.

وی با بیان اینکه در سال 95با شرایط دشوار توانسته ایم وظایف قانونی سازمان را انجام دهیم، افزود: تجهیزحدود 55هزار میلیارد تومان منابع و تعهدات، 20 هزار میلیارد تومان پرداخت مستمری و 16 هزار میلیارد تومان تولید درمان از جمله تعهداتی بوده است که با شرایط دشوار اقتصادی و کمبود منابع به آن پرداخته ایم.

نوربخش ادامه داد: علی رغم تمام فراز و فرودها در رابطه با ساختار درمان هم دولت و هم کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، تصمیم مناسب و کارشناسی در بخش درمان گرفته اند.

انتهای پیام/